toruń

chelmno.info.com
GIEŁDA OFERT B2B
 Strona główna
 Zarejestruj się
 Pełny dostęp
 Twoje konto

 Dodaj ofertę:
 bezpłatną
 płatną

 Zobacz oferty z:
 krajów rosyjskojęz.
 krajów angielskojęz.
 krajów niemieckojęz.

BRANŻE
 AGD, RTV
 Art. spożywcze
 Art. szkolne i dziecięce
 Automatyka przem.
 Biuro, wyposażenie
 Budownictwo, materiały
 Chemia gospodarcza
 Drewno, papier
 Dom, ogród
 Ekologia
 Firmy - kupno, sprzedaż
 Komputery, oprogr.
 Kontakty, współpraca
 Kosmetyka, uroda
 Maszyny, urządzenia
 Medycyna, farmacja
 Metale, wyr. metalowe
 Motoryzacja
 Nieruchomości
 Odzież, obuwie, tkaniny
 Praca
 Rafinerie, paliwa
 Reklama, poligrafia
 Rolnictwo, produkcja
 Sport, rekreacja
 Syst. zabezp., alarmy
 Sztuka użytk, biżuteria
 Telekom., elektrotech.
 Transport, spedycja
 Turystyka
 Tworzywa, opakowania
 Usługi
 Usługi finansowe
 Wyposażenie wnętrz
 Inne

PARTNER
OPENKontakt.com
Największa Giełda Biznes Ofert.
 

Rambler's Top100 Rambler's Top100

fraza: słowo kluczowe:


Wtorek, 2008-04-01. Imieniny: Teodor, Grażyna, Irena, Zygmunt.Banner2Business


   Forum Biznesowe - Usługi finansowe
 
KORZYSTAJ Z FORUM - ZYSKUJ PODWÓJNIE!
Udzielając się na forum znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, skorzystasz z wiedzy ekspertów, podzielisz się swoją wiedzą z innymi.
Dodatkowo otrzymasz punkty doładowania konta, które możesz wykorzystać na tłumaczenie swoich ofert.
strona główna forum | strona główna tego działu | wyszukiwarka
dodaj nowy temat | twój status
jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych wypowiedziach ten temat zaloguj się!

Rodzaje kredytów z hipoteką w tle.2013-01-21 16:33:00
OPENKontakt.com
Zabezpieczenie kredytu na nieruchomości kredytobiorcy uznawane jest bodaj za najpewniejsze. Hipoteka może dotyczyć różnych rodzajów kredytów o diametralnie różnym ich przeznaczeniu. Nie wszyscy o tym wiedzą, zatem omówmy je pokrótce.

1. Kredyt hipoteczny zwykły - kiedy w wyniku zawarcia umowy o kredyt bank finansuje dla kredytobiorcy zakup już istniejącej nieruchomości jak dom lub lokal mieszkalny i odbywa się to poprzez dokonanie przelewu środków na konto sprzedającego nieruchomość. Tak więc, zabezpieczeniem kredytu w tym wypadku jest nieruchomość która już istnieje. Może nią być ta nieruchomość, dla zakupu której kredytobiorca zaciąga ten kredyt lub jakaś inna będąca jego własnością.

2. Kredyt budowlano-hipoteczny - gdy chodzi o sfinansowanie lokalu mieszkalnego lub domu i na ten cel przeznaczane są środki z kredytu dla osoby prawnej lub fizycznej. Uruchamianie środków odbywa się w tym wypadku sukcesywnie wraz przystępowaniem do realizacji kolejnych etapów prac budowlanych. Z oczywistego powodu w tym wypadku następuje przesunięcie w czasie obowiązku ustanowienia hipoteki na budowanej nieruchomości i ustanowienie hipoteki ma miejsce w chwili gdy kredytobiorca jest już (zazwyczaj po podpisaniu aktu notarialnego) pełnoprawnym właścicielem przynajmniej części budowanej nieruchomości. Wówczas to kredytobiorca zobowiązany jest dokonać ustanowienia hipoteki w księdze wieczystej takiej nieruchomości.

3. Pożyczka hipoteczna - w tym wypadku bank nie uzależnia przekazania środków od celu ich przeznaczenia (dlatego jest to pożyczka a nie kredyt) ale zabezpieczeniem tej pożyczki jest nieruchomość należąca do kredytobiorcy.

4. Zabezpieczeniem hipotecznym na nieruchomości kredytobiorcy objęte są także kredyty konsolidacyjne jako kredyty relatywnie wysokiego ryzyka. Bank udzielający kredytu konsolidacyjnego, bierze na siebie obowiązek spłaty dotychczasowego kredytu klienta, którego spłata, z powodu zbyt wysokich rat, zaczyna przysparzac klientowi kłopotów. Kredyt konsolidacyjny to niższe raty ale uwaga: tym samym jest to dłuższy okres spłaty a zatem i cąłkowity koszt - wyższy. 

5. I wreszcie, pod hipotekę udzielne są też niektóre pożyczki oferowane przez pozabankowe firmy, często reklamujące się jako np. banki bez BIK. Nie są to żadne banki, a pożyczki oferowane przez tego rodzaju firmy należą zwykle do bardzo drogich, o wiele droższych niż kredyty i pożyczki bankowe. Firmy te wychodzą ze swą ofertą naprzeciw klientów nie posiadających wystarczającej zdolności kredytowej według banków. Pod hipotekę jako zabezpieczenie można też udzielić prywatnej pożyczki. Takie pożyczki zaciągają też nieraz początkujący przedsiębiorcy, z braku innych możliwości finansowania rozwoju firmy.

Autor prowadzi serwis: kredyty i pożyczkiAutor: Robert Grabowski
» dodaj wypowiedź na ten temat
Odpowiedzi:
 
Koszt kredytu konsolidacyjnego2013-01-26 10:28:43
Norbert
[ aktywność: 0 wypowiedzi ]
W artykule odnotowałem bardzo istotną uwagę która powinni sobie wbić do głowy amatorzy zaciągania kredytów konsolidacyjnych. Istotnie bowiem, kredyt konsolidacyjny jest droższy od kredytu konsolidowanego i nie ma szans na to aby było odwrotnie. gdyby było odwrotnie to bank "ratujący" klienta kredytem konsolidacyjnym straciłby na tym interesie a przecież banki nastawione są na zysk. a jednak można spotkać opinie albo po prostu świadomie wprowadzające (przez banki) w błąd przekazy jakoby kredyt konsolidacyjny jest tańszym kredytem od skonsolidowanego,. To oczywista nieprawda w świetle powyższego. Niższa rata owszem ale przecież logiczne w związku z tym przynajmniej to, że kredyt konsolidacyjny będzie trzeba z tego powodu dłużej spłacać a zatem narosną wyższe odsetki od kredytu.
Hipoteka2013-01-26 10:39:50
Marek Krakowiak
[ aktywność: 0 wypowiedzi ]
Dobry artykuł, a ja jeszcze dodałbym, że hipotecznie można też oczywiście zabezpieczyć pożyczkę prywatną. Sektor pożyczek prywatnych bardzo słabo się rozwija a szkoda, bo mógłby być czymś pośrednim pomiędzy sektorem pożyczek bankowych i parabankowych (nieformalnie lichwiarskich). Zabezpieczenie hipoteczne najlepiej ustanawiać (jeśli jest wybór) na nieruchomości gruntowej. Dlatego, że nieruchomości z budynkiem i zamieszkałe po prostu nie idą na licytacjach. Brak chętnych na zakup nieruchomości z lokatorami, bo trudno ich eksmitować (eksmisja na bruk nie w chodzi w rachubę, nie wolno). Egzekucja z nieruchomości generalnie długo trwa, znam przypadki w których trwała cztery lata. To też powinni mieć na względzie pożyczkodawcy - że na zwrot pieniędzy przyjdzie im długo poczekać jeśli dłużnik nie zapłaci dobrowolnie. jaki z tego wniosek? Na przykład taki, aby w pożyczkę prywatną nie pakować wszystkich swoich oszczędności nawet jeśli będzie zabezpieczona hipotecznie.

 
REJESTRACJA
Jeśli chcesz otrzymywać oferty kupna, sprzedaży, współpracy itp. pocztą e-mail z wybranych działów Giełdy Ofert
 
Ilość nowych ofert w tym miesiącu:
5642


LOGIN
Login:
Hasło:
 

 
Nie masz konta w Giełdzie Biznes Ofert?
Załóż je teraz!
 
Zapomniałeś hasła?
kliknij tu!


SZYBKA POCZTA
Nasi eksperci czekają na Twoje uwagi i propozycje. Napisz do nas
gwarantujemy
odpowiedź w ciągu
5-ciu minut!

(Pn-Pt 10.00-17.00)
napisz: pomoc@bia.pl


INNE
Rambler's Top100 Rambler's Top100

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2006, Chełmiński Serwis Gospodarczy & OPENKontakt.com, Wykonanie strony KMprojekt